TransferPacT Schneider Electric jako przełącznik zasilania sieć - agregat prądotwórczy
Jak osiągnąć wysoką niezawodność zasilania?
Przeciwdziałanie wystąpieniu braku prądu to jeden z głównych priorytetów, stawianych nowoczesnym instalacjom elektrycznym. Podstawowym rozwiązaniem by uniknąć Blackoutu jest zwiększenie liczby źródeł zasilania, między którymi następuje przełączanie z głównej sieci na zasilanie awaryjne w przypadku awarii jednego z nich.
Aby to rozwiązanie spełniało oczekiwania, niezbędny jest szybki i niezawodny przełącznik zasilania, powszechnie zwany układem SZR.
Doskonale tę rolę spełnić może TransferPact- układ do przełączania zasilania. Występuje on również w wersji ręcznej, ale do naszych zastosowań lepiej sprawdzi się wersja do automatycznego zasilania.
TransferpacT Active i Active Automatic to ciekawe rozwiązania, które w jednym module zawierają zarówno łączniki jak i automatykę sterującą. W ten sposób ograniczamy ilość miejsca wymaganą do montażu. Takie rozwiązanie poprawia również niezawodność, gdyż nie ma konieczności łączenia ze sobą kolejnych elementów układu, przez co unikamy potencjalnych błędów montażowych.
W przypadku TransferPacT-a do wyboru jest przełączanie między dwoma źródłami: sieć – sieć lub sieć – agregat prądotwórczy.
Jak prawidłowo uruchomić TransferPacT?
Wystarczy przykręcić cały moduł do płyty montażowej lub zawiesić na szynie TH35 i podłączyć sieć i agregat prądotwórczy do zacisków głównych. Następnie należy ustawić na panelu HMI parametry pracy przełącznika zasilania i TransferpacT jest gotowy do działania.
Czego więcej spodziewać się po TransferPacT?
Oprócz przełączania między źródłami zasilania Układy TransferPacT często też współpracują z innymi urządzeniami wysyłając lub odbierając od nich różne sygnały sterujące. W przypadku nowych TransferPacT-ów efekt taki można otrzymać przez montaż dodatkowych modułów rozszerzających. Do dyspozycji mamy tu:
- Moduł blokady przełączania (przy współpracy z innymi SZR-ami),
- Moduł wyłączenia pożarowego,
- Moduł sterujący generatorem prądotwórczym,
- Moduł Modbus (przy konieczności komunikacji po protokole Modbus).
Jeżeli Twoja instalacja będzie wymagała dużej pewności zasilania, na pewno zastosujesz układ SZR, mamy nadzieję że będzie to TransferPact.
Korzyści z zastosowania TransferPacT:
Dostępność zasilania
- Innowacyjna technologia zapewniająca ultraszybkie przesyłanie danych.
- Wysoka wytrzymałość zwarciowa i najlepsza w swojej klasie ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym.
- Przy temperaturze pracy w zakresie od -25 do 70°C.
- Testy wibracyjne są przeprowadzane zgodnie z normą IEC 60608-2-6.
- Tabele koordynacji z zabezpieczeniami od strony sieci, które zapewnia poprawną ochronę układu przełączania i instalacji elektrycznej.
Efektywność i prosta obsługa
- Modułowa konstrukcja umożliwiająca kompleksowe zarządzanie cyklem życia produktów.
- Kompaktowa i łatwa do zainstalowania konstrukcja ze zintegrowanymi zaciskami przełączeniowymi.
- Możliwość rozbudowy o moduły funkcjonale, które nie zakłócają pracy urządzeń.
- Test dielektryczny rozdzielnicy bez odłączania zasilania.
- Oferta Green Premium i ekologiczne opakowania pozwalają zaoszczędzić cenne zasoby.
W sposób macierzysty powiązany z systemem EcoStruxure Power
- Technologia TransferPacT umożliwia nieprzerwane (24/7) monitorowanie poboru mocy w sieciach zasilania, częstotliwości, braku równowagi napięcia i rotacje faz.
- Konserwacja predykcyjna z oprogramowaniem monitorującym, które może analizować dane o wydajności i powiadamiać w celu aktywnego udzielania rekomendacji.
- Łatwy dostęp do wszelkich dokumentów związanych z produktami z urządzeń mobilnych.
Więcej szczegółów na https://www.se.com/pl/pl/product-range/64117628-transferpact/